EURO 2032’nin Türkiye’den alınacağı iddiasına TFF Başkanı Büyükekşi’den yanıt: Böyle bir şey söz konusu değil

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, dün akşam Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın saldırısına uğrayan Halil Umut Meler’i hastanede ziyaret ettikten sonra açıklamalarda bulundu.

İşte Büyükekşi’nin açıklamaları;

“Halil Umut Meler hocamızı az önce ziyaret ettik. Tüm yönetim kurulu üyelerimizle birlikte buradayız. Allah’a çok şükür sayın başhekimimizin bize belirttiği üzere hocamızın sağlık durumu gayet iyi.

Yarın taburcu olacak. 10 günlük bir yavrusu var. Bir an önce ailesine gitmek istiyor. İzmir’e dönmek istiyor. Bu yapılan saldırı hepimizi derinden üzdü. Bu tür konularla keşke burada olmasaydık. Biz TFF olarak Cumhuriyetimizin 100. yılında 2024 Avrupa Şampiyonası’na katıldık. Vatandaşlarımızı onurlandırdık gururlandırdık. 2032 Şampiyonasına İtalya ile bilrikte ev sahipliği yapma hakkı aldık. Ama bu iş kesinlikle unutulmamalıdır. Bunun bir milat olması lazım.

Sadece bir geçmiş olsun diye değil bugün önemli görüşmeler yapacağız. Bakanlarımızla görüşmeler yapacağız. Bu olayın her türlü gerek suçluları, gerekse buna sebep olan tüm paydaşları buradan tekrar kendilerine gelmesini özellikle kamuoyundan talep ediyorum.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir