Yüksek dikkat gerektiren zekâ testi: Resimdeki arının doğru gölgesini 24 saniye içerisinde bulabilir misiniz?

Zekâ testleri, kişinin mantıksal düşünme ve problem çözme kapasitesini ölçmenin en eğlenceli yollarından biridir. İnsan beyni bulmaca çözerken, mantıksal akıl yürütme becerilerini kullanarak cevaba ulaşmaya çalışır.

Zekâ testleri, basit bir bilmeceyi eğlenceli hale getirirken çözüme ulaşma aşamasında beyni aktif olarak uyandırır ve çalışmaya zorlar. Zekâ testlerinde çoğu zaman çözüme ulaşmak için biraz farklı düşünmeniz gerekir. Bu düşünme biçimi de gerçek hayatta karşınıza çıkacak problemleri farklı bakış açıları ile yorumlamanıza ve daha rahat çözüm üretmenize yardımcı olur.

Beyninizi uyararak farklı düşünmenize yardımcı olacak zekâ testi ile karşınızdayız. Hazırasınız başlayalım!

DOĞRU GÖLGEYİ BULUNYukarıdaki görsel bulmacada bir tane arı ve altı tane arı gölgesi görebilirsiniz. Bu altı gölgeden bir tanesi yukarıda yer alan arının kendisine ait.

Sizden istediğimiz bu altı gölgeden hangisinin arının gölgesi olduğunu bulmanız. Bu zekâ testi bulmacası için 24 saniye bir süreniz var.

Gölge bulma oyunu biraz çetrefilli olduğu için tüm seçenekleri dikkatlice incelemeniz ve buna bağlı olarak yorumlamanız gerekmektedir.

Teste geçmeden önce haberin sonunda bu gölge bulma zekâ oyununun cevabını vereceğiz. Bu yüzden ileri kaydırarak hile yapmamaya özen gösterin!

Evet, resimdeki arının gölgesini arıyoruz. Süreniz 24 saniye! Hazırsanız süreyi başlatalım ve tüm gölgeleri dikkatlice incelemeye başlayın!

SÜRE BAŞLADISüre başladı. Görsele odaklanın ve doğru gölgeyi bulmaya çalışın. Her gölgeyi tek tek incelemek için 4 saniyeniz var.

Zekâ testinde doğru gölgeyi bulmaya çalışırken süreyi düşünerek kendinizi strese sokmayın. Olabildiğince rahat olun ve süreyi tam bir profesyonel gibi yönetin!

Doğru gölgeyi verilen süre içerisinde bulan kişinin yanal düşünme becerisi oldukça gelişmiştir. Ama bu zekâ testi gözlem becerilerinizi ve zekânızı zorlayarak, yüksek dikkat becerisi isteyen bir testtir.

Süre bitiyor! Doğru gölgeyi fark edebildiniz mi?

Birazdan cevap görselini sizlerle paylaşacağız. Doğru gölgeyi bulamayan okuyucularımız o görsel ile daha rahat inceleme yapabilir ve nerede hata yaptıklarını fark edebilirler.

İşte resimdeki arının gerçek gölgesi;Evet, 3. gölge arının gerçek gölgesi. Diğer gölgelerin hepsinde birer fazlalık ya da eksiklik bulunuyor. Peki, siz verilen sürede arının gerçek gölgesini bulabildiniz mi yoksa süre yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir