Togg’un slalom gösterisi Kayseri’de büyük ilgi gördü

Togg, Kayseri’de pistlerin tozunu aldı…

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Melikgazi Belediyesi iş birliğinde düzenlenen Erciyes Slalom Yarışması’nda slalom gösterisi yapan yerli ve milli araç Togg, büyük beğeni topladı.

Togg’u izlemek isteyen binlerce Kayserili, RHG Enertürk Stadyumu Otoparkı’nı doldurdu.

Gören telefonuna sarıldı

Togg’un performansını gören, telefonuna sarıldı.

Etkinlikte ayrıca usta sürücüler, izleyicilere drift gösterisi de sundu.

Organizasyona katılan Milli Savunma Bakanı Hulusi, buradaki konuşmasında savunma sanayinin önemine değindi.

“Herkes pile dönüyor”

“Kayserililerin yardımseverliği, ülkesine ve vatanına sahip çıkmasının en önemli özelliği de ASPİLSAN. Bildiğiniz gibi geçmişte bize pil dahi vermediler. Biz de sıkıntı yaşadık” diyen Akar, şöyle devam etti:

“Uydumuz dünyanın her yerindeki yumurtayı dahi görüyor”

Diğer bir konu da TOMTAŞ. Biliyorsunuz iftihar ettiğimiz Kayseri 1930’larda uçak yaptı ve ihraç etti. Bunu şimdi yeniden diriltiyoruz. İnşallah önümüzdeki günlerde bizim tayyare geleneğimizin artmış olduğunu göreceksiniz. Bu sadece Kayseri’deki olay, Türkiye’de buna benzer çok daha büyükleri var. Gemileri, helikopterleri, İHA’ları, SİHA’ları yaptık. Uzaya uydu gönderdik, bizim uydumuz şu anda dünyanın her yerindeki yumurtayı dahi görüyor.

“Savunma sanayimizin güçlü olması lazım ki, ordumuz güçlü olsun”

TCG Anadolu’yu, tanklarımızı yaptık. Bu şekliyle büyük mücadele devam ediyor. Kimseye muhtaç olmadan, ülkemizin ve milletimizin savunmasını ve güvenliğini sağlamak için savunma sanayi şart. Bu savunma sanayi konusunda gençlerimiz başta olmak üzere hayallerinizi geniş tutun. Girişimciler risk alın. Savunma sanayiine mutlaka yatırım yapmamız lazım. Bekamız önemli. Ülkemizin ve milletimizin geleceği önemli. Bunun için de savunma sanayimizin güçlü olması lazım ki, ordumuz güçlü olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir