TFF’de devir-teslim… Mehmet Büyükekşi gidiyor, Cemil Kazancı geliyor

Türkiye Süper Ligi’nde yaşanan skandalların ardından Suudi Arabistan’da oynanması planlanan Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa finali iki takımın da ısınmaya Atatürk tişörtleri ve sözleriyle çıkmak istemesi ve Suud yönetiminin bu duruma izin vermemesi nedeniyle oynanamadı. Mehmet Büyükekşi’nin yönetiminde son dönemde FIFA Hakemi Halil Umut Meler, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca tarafından yumruklu saldırıya uğradı. Liglerin ertelenmesinin hemen ardından İstanbulspor-Trabzonspor karşılaşmasında İstanbulspor Başkanı Ecmel Faik Sarıalioğlu, hakem Ali Şansalan’a tepki göstererek takımını sahadan çekti.

İLETİŞİM PROBLEMİ

Son olarak da Suudi Arabistan’da yaşanan olaylar Türkiye’nin gündemine oturdu.

Suudi Arabistan’da ne olduğuna dair ne TFF yönetiminden ne de taraf kulüp yönetiminden doyurucu bir açıklama yapılmadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Art niyetli söylemlerle ülkemizi bölgesinden, bölgesindeki ortaklarından koparma girişimlerinin farkındayız. Turizmi baltalamaya yönelik bir kampanya yürütülmüştü. Benzer bir kampanyanın muhalefetin spor üzerinden yürütmeye çalıştığını görüyoruz. Sırf kökeninden dolayı insanlar hakarete maruz bırakılıyor.” ifadelerini kullandı.

BÜYÜKEKŞİ’NİN YERİNE HANGİ İSMİN ADI GEÇİYOR

Telefonunda FETÖ’nün kullandığı ByLock uygulaması çıkan Mehmet Büyükekşi Süper Lig kulüpleri tarafından eleştiriliyor, iletişimi de iyi yönlendiremiyor.

Yakın zamanda istifa etmesi beklenen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin yerine geçmesi beklenen isim ise iş insanı Cemil Kazancı.

KULÜPLER BİRLİĞİ ONU İSTİYOR

Kulüpler Birliği ve iş dünyası olmak üzere sorun çözen, herkesle diyalog kurabilen bir isim olduğu belirtilen Cemil Kazancı’nın adı TFF başkanlığı için geçiyor.

Peki kim bu Cemil Kazancı.

Cemil Kazancı, 1961 yılında İstanbul’da doğan, Kazancı Holding ve Aksa Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı olan bir iş adamı.

Ailesinin kurduğu şirketlerde jeneratör, enerji, tarım ve turizm alanlarında faaliyet gösterdi.

2023 yılında Forbes dergisi tarafından Türkiye’nin en zenginleri listesine 7. sıradan girdi.

Serveti, 2.5 milyar dolar olarak belirtildi.

Cemil Kazancı bir dönem Beşiktaş Yönetim Kurulu’nda da yer aldı.

Uğur Can Biçer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir