Son Tarih 19 Şubat, Bakanlık Açıkladı 1500 Kişi İşe Alınıyor

Tarım ve Orman Bakanlığı, 1500 kişilik işçi alımı için harekete geçiyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 1500 tarım işçisi alınacak.

BAŞVURULAR İÇİN SON TARİH: 19 ŞUBAT

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek olan genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler doğrultusunda adaylar, 19 Şubat tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecekler.

İŞKUR ÜZERİNDEN BAŞVURU YAPILACAK

Adayların belirlenen şartları sağlamaları halinde, başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerekmektedir. İlan edilen kadrolara başvuran adayların bilgileri, İŞKUR tarafından Bakanlığa iletilerek işleme alınacak.

SINAVSIZ İŞE ALIM SÜRECİ

Söz konusu işe alımlar, İŞKUR tarafından bildirilen başvuru sahipleri arasında sınavsız bir şekilde gerçekleştirilecek. 27 Şubat 2024 tarihinde noter huzurunda çekilecek kura sonucunda işe alınacak sürekli işçiler belirlenecek.

BİLGİLER BAKANLIĞIN İNTERNET SİTESİNDEN DUYURULACAK

Kura çekim yeri, saati ve diğer detaylar, Bakanlık tarafından internet sitesi üzerinden duyurulacak.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Söz konusu işçi alımına ilişkin ilan, Resmi Gazete’de de yayımlanmıştır.

BAKAN YUMAKLI: “ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN”

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Tarım ve Orman Bakanlığı ailesi olarak, 1500 tarım işçisi alımı sürecini başlatıyoruz. Yeni mesai arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde ifadeler kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir