Selçuk Bayraktar’dan 6 Şubat Depremleri için duygusal paylaşım

Türkiye’nin öncü savunma şirketi Baykar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar’dan, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıldönümüne özel duygusal bir paylaşım geldi. Bayraktar, deprem sebebiyle hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anarken 6 Şubat depremlerinde Baykar, Can Sağlığı Vakfı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile birlikte yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Bayraktar, AKINCI TİHA’nın depremin ilk gününden beridir görevde olduğunu belirterek 2 bin 417 saat uçuş gerçekleştirdiğini açıkladı. 520 adet 2 bin kişilik konteyner kent projesini hayata geçiren Baykar, 2 milyar TL de maddi bağış yaptı.

Selçuk Bayraktar, kişisel sosyal medya hesabından ayrıca şunları söyledi;

Acı hatırasını unutmak mümkün değil; dünya tarihi boyunca kara üzerinde yaşanmış en yıkıcı depremlerle sarsıldık tam bir yıl önce. Unutamadığım bir şey daha var; Milletimizin adeta Çanakkale’deki o asil ruhuyla seferber olması ve dayanışması. Bir tarafta acısı ve şiddeti tarif edilemez yıkım, bir tarafta tarihte eşi benzeri çok az görülmüş gayret, metanet ve dirayet… Hasretle kucaklaşma, şefkatle yaraları sarma.. Hepsi mıh gibi kazınmış hafızama. Asrın felaketinde asrın dayanışmasına biz de gücümüz yettiğince omuz verdik. @BaykarTech olarak @T3Vakfi ve @CanSagligiVakfi ile birlikte yaralarımızı sarmaya çalıştık. Bu süre boyunca deprem bölgesinde canla başla çalışan takım arkadaşlarımıza ve tüm gönüllülerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Depremde kaybettiğimiz tüm kardeşlerimizin mekânı cennet olsun. Rabbim milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir