Rektörden öğrenciye skandal sözler: Karına tecavüz ederler

Telegram gazetesine göre olay Slavonski Brod Üniversitesi’nde yaşandı. Rektör Ivan Samardziç’in oğlunun (Josip Samardziç) içinde olduğu bir kavgaya üniversitede öğrenci Fran Keva görgü tanığı oldu. Konu polise intikal etti olaylardan bundan sonra başladı. Rektör, öğrencisinden polise verdiği ifadeyi oğlunun lehine değiştirmesi konusunda baskı yapmaya başladı. 17 Ocak’ta makamında rektör, öğrencisine 45 dakika boyunca sözlü şiddette bulundu.

Rektörün oğlunun içinde olduğu kavgada ayrıca silah çekmiş. Gazetenin elindeki ses kayıtlarında, rektörün oğlunun karıştığı kavgada hasmının (Adı İvan Vukoja) darbesi ile yere düştüğü şeklinde öğrencisinin polise ifade vermesini söyledi. Ses kaydında yer alan bir ifadeye göre Vukoja gibi zorbalarla ne yapması gerektiğini şöyle anlattı: “Biri karınıza tecavüz etse ne yaparsınız? İçkisinin parasını öder misiniz?”

Kayıtlarda rektör daha sonra Vukoja ile kavgası sırasında oğlunun başına neler gelmiş olabileceğini dramatize ederek Keva’ya (öğrencisine) Vukoja’nın halihazırda tecavüz suçundan yargılandığını açıklıyor ve ayrıca Vukoja’nın son derece duyarsız bir adam olduğunu söylüyor: “Yani asıl soru Josip’i orada öldürmüş olabilir mi? Ve bu canını acıtıyor, tıpkı onun için acıttığı gibi, yarın senin için de acıtacak”

BİRGÜN EVİNİZDE KARINIZA TECAVÜZ EDER

Telergam’ın haberinde ses kaydına göre rektör durumu iyice abartarak öğrencisi Keva’ya ona cesur olması gerektiğini, Vukoja’dan korkmaması gerektiğini ve elbette mahkemede onun lehine konuşması gerektiğini açıklıyor. Onu, “Çünkü bir adam korktuğunda yarın evine birisi gelir, karısına dokunur ve ona tecavüz eder” diyerek cesaretlendirmeye çalışıyor.

Ses kaydında rektörün sürekli öğrencisini sözleri ile taciz ettiği ve baskı yaptığı başka cümleler de yer alıyor. Öğrenci Keva’nın babası, olayların ortaya çıkmasından sonra oğluna tacizde bulunduğu gerekçesiyle rektöre suç duyurusunda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir