Madrid derbisi öncesi Real’den hakem itirazı

Real Madrid, Atlético de Madrid ile karşılaşacakları İspanya Süper Kupası derbisinde hakemlik yapmak üzere Javier Alberola Rojas’ın atanmasından memnun değil. Rojas LaLiga’da Madrid derbisinin hakemliğini yaptı ve Real, Atletico’nun 3-1 kazandığı maçın sonucunu belirleyen çok sayıda hata yapıldığını iddia ederek hakemi kınadı.

Real Madrid TV’den aktaran Marca, RMTV’nin Laliga derbisinde hakemin yaptığı hataları ele alan bir yazıya yer vermeden önce, “Tüm yıl boyunca tek yenilgi Javier Alberola Rojas’a karşıydı” dediğini kaydetti. Real Madrid’in birlikte oynadığı maçların yalnızca %50’sini kazandığını belirttikleri bir hakem. Videoda ironik bir şekilde “Metropolitano’daki son derbide Real Madrid’e karşı yapılan tüm hatalardan sonra Süper Kupa’da düdük çalacaklar” denildi.

REAL MADRID’IN İTİRAZ ETTİĞİ ‘HATALAR’

Real Madrid TV, Morata’nın 3. dakikada attığı gol öncesinde hakemin Bellingham’a net faulü vermediğini belirtti. Dahası, devre arasında hakem Alberola Rojas’ın, Camavinga’nın golünü Rüdiger’in konumsal ofsaytı nedeniyle iptal ettiğini söyledi.

Ayrıca, Rodrygo’ya yapılan bir faulde Atleticolu Giménez’in “sarıya dönen açık bir kırmızı”sı olduğunu ve hakemin veremediğini iddia ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir