İsrail güçleri Gazze’de elinde beyaz bezle bölgeden ayrılan çocuklu kadını vurdu

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyinde elinde beyaz bezle ve yanındaki bir çocukla bölgeden ayrılmaya çalışan bir kadını vurduğu görüntüler ortaya çıktı. İnsanlık dışı saldırıya ait o anlar ise bölgedeki bir binadan kayıt altına alındı.

İSRAİL ASKERLERİ ÇOCUKLU KADINA ATEŞ ETTİ

Yanlarına alabildikleri birkaç poşetle yola çıkan Filistinli siviller bir sokakta ilerlemeye çalışıyor. Grubun önünde yer alan bir kadın, elinde beyaz bez ve yanındaki çocukla bir sokağa doğru ilerlerken silah sesi duyuluyor. O anda vurulan kadın yere yığılırken yanındaki çocuk ve gruptaki diğer Filistinliler panikle sağa sola kaçıyor. Görüntüyü yakındaki binadan kayda alan kişinin “kadın vuruldu” dediği işitiliyor.

Grupta yer alan bir Filistinlinin vurulan kadına yardıma gittiği yer alan görüntüde, olayın sonrasına ilişkin bir detay bulunmuyor. Vurulan kadının kimliği ve akıbeti ise bilinmiyor.

İSRAİL ASKERLERİ BABA VE KIZINI VURMUŞTU

İsrail keskin nişancılarının Gazze’de Filistinli sivilleri hedef aldığına ilişkin görüntüler sık sık gündeme geliyor. Gazze’nin kuzeyindeki Şatı Mülteci Kampı’nda İsrail keskin nişancılarının vurduğu bir baba ile küçük kızının görüntüleri de ortaya çıkmıştı.

İsrail keskin nişancılarının vurduğu Gazzeli baba ve küçük kızı

İSRAİL’İN GAZZE’Yİ İŞGALİNDE SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, “Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme” gerekçesiyle İsrail’e 7 Ekim 2023’te kapsamlı operasyon düzenledi. İsrail, 7 Ekim’deki saldırılarda 1200 İsraillinin öldüğünü, 5 bin 132 kişinin de yaralandığını açıkladı.

GAZZE’DE CAN KAYBI SAYISI 23 BİNİ GEÇTİ

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırılarında en az 10 bin çocuk, 7 bin kadın olmak üzere, 23 bin 84 Filistinli öldürüldü. Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı tahrip ediliyor. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te de 7 Ekim 2023’ten bu yana İsrail güçleri ve yasa dışı Yahudi yerleşimcilerin saldırılarında 334 Filistinli hayatını kaybetti.

Çatışmalara 24 Kasım 2023’te 4 günlüğüne verilen ve daha sonra 3 gün daha uzatılan “insani arada” 81 İsrailli ve 240 Filistinli esir karşılıklı serbest bırakıldı. Öte yandan İsrail, binlerce Filistinliyi alıkoyup hapsetmeye devam etti.

7 EKİM’DEN BU YANA 510 İSRAİL ASKERİ ÖLDÜRÜLDÜ

İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne saldırılarının başladığı 7 Ekim’den bu yana 176’sı karadan işgal sürecinde olmak üzere 510 askerinin öldürüldüğünü duyurdu. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim 2023’ten bu yana sınırda devam eden çatışmalarda 28 Lübnanlı sivil, 154 Hizbullah mensubu ile 5 İsrailli sivil ve 9 İsrail askeri öldü.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir