Dev Banka, Ethereum ETF İçin Tarih ve ETH İçin Fiyat Verdi!

Standard Chartered Bank, SEC’in 23 Mayıs’ta spot Ethereum ETF ürünlerini onaylamasını bekliyor. Ayrıca Banka, BTC’nin onay öncesi performansını taklit etmesi halinde ETH için bir fiyat öngörüyor.

Ethereum ETF için en olası tarih ve ETH fiyat tahmini

Standard Chartered Bank’a göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) spot Ethereum ETF’leri için spot Bitcoin ETF’lerde kullandığı stratejiyi izleyecek. Bu yüzden, il olarak reddederek başlangıç yapacak. Ancak, nihayetinde 23 Mayıs’taki ilk son onay tarihinde Ethereum ETF ürünlerine onay verecek. Banka’nın forex ve dijital varlıklar araştırma müdürü Geoffrey Kendrick Salı günü bir rapor yayınladı. Bu raporda Kendrick, şu değerlendirmeye yer verdi:

Spot Ethereum ETF‘leri için bekleyen başvuruların, değerlendirilmekte olan ETF’lerin ilki için son tarih olan 23 Mayıs’ta onaylanmasını bekliyoruz. Bu BTC ETF’leri için 10 Ocak’a eşdeğer bir tarih. ETH fiyatları, BTC ETF onayına giden süreçte BTC fiyatlarının gösterdiği performansa benzer bir performans gösterirse, ETH o zamana kadar 4.000 dolara kadar yükselebilir.

Kendrick, spot Ethereum ETF’lerinin onaylanmasını öncelikle SEC’in kripto şirketlerine karşı yasal işlemlerinde Ethereum’u bir menkul kıymet olarak kategorize etmediği gerekçesiyle öngörüyor. ETH’nin Chicago Ticaret Borsası’nda bir vadeli işlem sözleşmesi olarak listelenmesi bu beklentiye ağırlık katıyor. Bu bağlamda Kendrick, “Grayscale’in ayrıca bir ETF’ye dönüştürmek istediği bir ETH tröstü var. Bu nedenle bu başvurunun reddi muhtemelen Grayscale’in başka bir temyizine yol açacaktır. SEC’in ETH’yi CME’nin zaten yaptığından farklı görmesi için temel bir neden görmüyoruz” diye ekliyor.

Uzman Bitcoin içinde hala iyimser!

Geoffrey Kendrick genel olarak kripto konusunda, özellikle de fiyatlar konusunda iyimser bir bakış açısına sahip. Bu ayın başlarında, spot Bitcoin ETF’leri onaylanmadan önce, bu fonların bu yıl 50-100 milyar dolar giriş çekmesinin beklendiğini ve sonuç olarak Bitcoin fiyatının yıl sonuna kadar 100.000 dolara ve 2025’in sonuna kadar 200.000 dolara yükselebileceğini söyledi.

Kendrick bugünkü raporunda, 100.000 dolar fiyat tahmininin hala geçerli olduğunu belirtti. Ayrıca, spot Bitcoin ETF’lerindeki istikrarlı girişlerin Bitcoin fiyatını kademeli olarak yükselteceğini kaydetti. Bitcoin fiyatı, spot Bitcoin ETF onaylarının ardından, özellikle Grayscale Bitcoin Trust’tan (GBTC) çıkışlar nedeniyle geriledi. Ancak, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, o zamandan beri geri döndü. Lider kripto para, şu anda 43.540 dolar civarında işlem görüyor. Kendrick, Ethereum’un Bitcoin’in gördüğü onay sonrası satışlara daha az duyarlı olduğunu söylüyor.

Stake getirisi içeren Ethereum ETF ürünlerinin onayı daha sonra

Geoffrey Kendrick, 23 Mayıs’ta yalnızca Ethereum fiyat hareketlerini kopyalayan basit Ethereum ETF’lerinin onaylanmasını bekliyor. Dolayısıyla, staking getiri ödüllerini içeren ETF’lerin daha sonra onay alacağını öngörüyor. Ayrıca Kendrick, şunları söylüyor:

Avrupa’da her iki tür de mevcut; AETH (21Shares Ethereum Staking ETP) staking getiri ödülleri içeren en büyük ETF. Bununla birlikte, AETH’nin ETH’den daha yüksek ücretleri olduğu göz önüne alındığında, stake ödülleri ücretlerle dengeleniyor.

Kendrick ayrıca Ethereum’un yaklaşan Dencun (Proto-Danksharding) yükseltmesini değerlendiriyor. Bunun ETH fiyatına fayda sağlayacağını söylüyor. Bu bağlamda, “Genel olarak, daha düşük Katman-2 ücretleri ETH’yi daha rekabetçi hale getirecektir. Ayrıca, daha yavaş staking, staking ödüllerini daha uzun süre daha yüksek tutacaktır. Bu yüzden, bu yükseltme Ethereum ekosistemine fayda sağlayacaktır. Bunların her ikisi de ETH fiyatları için olumlu.” diyerek sözlerini tamamlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir