Bolu’da ‘Dilber’ tartışması: Tanju Özcan tepki çeken ‘reklamı’ sildi, AKP’li aday dans sahnesini blurladı

T24 Haber Merkezi

‘İnci Taneleri’ dizisindeki pavyon sahnesiyle ilgili yaptığı paylaşım tepki çeken Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Kadın kardeşlerimize benim son derece saygım var. Orada Türkiye’de çok izlenen bir görüntüyü paylaşmak suretiyle Bolu’nun ne güzel bir şehri olduğunu vurgulayarak şehrimin reklamını yaptım” dedi. AKP’nin Bolu Demirkol ise, “Kadınlarımız, kızlarımız Bolu’da başımızın tacıdır. Meze değil” diye cevap verdi. 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kanal D’de yayınlanmaya başlayan ‘İnci Taneleri’ dizisindeki pavyon sahnesini paylaşıp, dizideki Dilber karakterini kastederek, “Babamdan kalan tarlayı sattım, sana Bolu’dan ev aldım. Türkiye’nin en güzel şehri Bolu’ya bekliyoruz” paylaşımı yaptı.

Özcan, sosyal medyada tepkilere sebep olan paylaşımıyla ilgili, popüler olan bir sahne ile birlikte Bolu’nun reklamını yapmak için mizah yaptığını belirterek, “Siyasetin esprili yönünü öne çıkararak zaman zaman böyle paylaşımlar daha önce de yaptım, yapmaya da devam edeceğim” diyerek, paylaşımını kaldırdı.

AKP’li aday “Kadınlarımız meze değil” dedi, dansı blurladı

AKP’nin Bolu Belediye Başkan adayı Muhammed Emin Demirkol da, “Kadınlarımız, kızlarımız Bolu’da başımızın tacıdır. Meze değil” dedi. Demirkal, oyuncu Hazar Ergüçlü’nün dans sahneyi blurlayarak paylaştı.

MHP Bolu Milletvekili İsmail Akgül de, “Bolu Belediye Başkanı Sayın Tanju Özcan inşallah babanın tarlasını satarak davet ediyorsundur. Bolu Belediye arsalarını sakın satma onlar Bolu’nun” diyerek tepki gösterdi.

Tepkiler sonrası DHA’ya konuşan  Özcan, popüler olan bir sahne ile birlikte Bolu’nun reklamını yapmak için mizah yaptığını söyledi. Özcan, mizah içeren paylaşımlar yapmaya devam edeceğini belirterek, “Dizinin tanıtım fragmanında ağırlıklı olarak bu sahne kullanıldı. Milyonlarca paylaşım aldı. Ben de siyaseten bunu fırsata çevirdim ve esprili bir şekilde kullandım. Şehrin tanıtımı için kullandım. Orada bence geri kafalılar sanatçıya değil sanatçıdan sonraki Bolu’nun nasıl güzelleştiğinin görüntülerine baksınlar. Ben klasik bir siyasetçi değilim. Türkiye’de sevenimiz varsa bu sebepten. Siyasetin esprili yönünü öne çıkararak zaman zaman böyle paylaşımlar daha önce de yaptım, yapmaya da devam edeceğim” diye konuştu.

“Şehrin reklamını yaptım”

Tepkilere şaşırdığını belirten Özcan, “O dizi legal bir dizi, bu da fragmanı. Bu fragman her yerde haftalardır dönüyor. Dizi de yayında ve milyonlarca kişi izliyor. Kadın kardeşlerimize benim son derece saygım var. Beni herkes bilir. Orada Türkiye’de çok izlenen bir görüntüyü paylaşmak suretiyle Bolu’nun ne güzel bir şehri olduğunu vurgulayarak şehrimin reklamını yaptım. Bazı art niyetliler buradaki esprili tanıtım videosunu farklı bir şeye eviriyorlar. Bunu yapanlar boş adamlar. Sanatçıya değil devamına baksınlar. Bolu ne kadar güzel bir şehir oldu onu görsünler ” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir